Ankieta MC

Na skrzynki pocztowe pracowników Jednostek Samorządu Terytorialnego rozesłano wiadomość, z której wynikało, iż jest to ankieta Ministerstwa Cyfryzacji. W trakcie wypełniania, pojawił się komunikat o treści „Jesteś zalogowany w panelu redaktora BIP i chcesz przekształcić stronę 11 Brygady Zmechanizowanej w witrynę BIP. Klikaj w tym celu w odpowiednie miejsca na kolejnych ekranach – możesz kliknąć tylko jeden raz„.

Treść ankiety o tyle wprowadziła konsternację wśród wypełniających, iż mowa o możliwości przekształcenia strony jednostki wojskowej!!! Co samorząd ma do jednostek wojskowych? Postanowiliśmy to sprawdzić pisząc do Ministerstwa Cyfryzacji i CERT.

Odpowiedź z Ministerstwa Cyfryzacji:

Szanowny Panie, nadesłane przez Pana zrzuty ekranu są elementem zaplanowanej ankiety dla Redaktorów BIP i związanego z nią zadania. Jednocześnie dziękujemy za zachowanie czujności.
Pozdrawiamy
Redakcja Strony Głównej BIP, tel. 723 997 955
www: https://www.gov.pl/bip

Odpowiedź z CERT:

Dzień dobry,
bardzo dziękujemy za przesłanie zgłoszenia. Otrzymana wiadomość jest nieszkodliwa i rzeczywiście została wysłana przez Ministerstwo Cyfryzacji. Umieszczony w niej link prowadzi do witryny, która zawiera ankietę wraz z symulacją zawierającą przykładowe dane – dlatego wyświetla się jednostka wojskowa.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Z poważaniem
CERT Polska | CSIRT NASK

I wszystko jasne:) A co na to 11 Brygada Zmechanizowana?